Agencja nieruchomości praca zdalna – Prawo

Spis treści

Agencja nieruchomości praca zdalna – Prawo

W poprzednim artykule opisałem jakie działania o charakterze marketingowym można wykonać zdalnie. Zdecydowaną większość z nich można wykonać w telefonie więc jest to jak najbardziej praca zdalna.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to także prawo.

Jeśli chodzi o formalności to przede wszystkim prawo. Więc to jest także dobry czas, aby poświęcić go na uaktualnienie prawnych aspektów naszej pracy.

Inni czytali także: Agent nieruchomości praca marzeń? – Krótka historia tego zawodu w Polsce.

Agencja nieruchomości praca zdalna – uaktualnij

Można zacząć od sprawdzenia czy ustawy bezpośrednio związane z pośrednictwem nieruchomości nie zmieniły swojego brzmienia od czasu gdy poprzednio się z nimi zapoznawaliśmy. Będzie to przydatne także dla młodszych zarówno wiekiem jak i stażem agentów nieruchomości gdyż na te czynności często nie przeznacza się wystarczająco dużo czasu. Niektóre osoby zlecają agencji nieruchomości sprzedaż swoich nieruchomości tylko dla opieki prawnej. W takich przypadkach warto być na bieżąco z przepisami. O ile uaktualnianie sobie części ustaw polega właśnie jedynie na wymianie starych zasad na nowe o tyle dla osób uczących się dopiero będzie także na szukaniu odpowiednich zapisów w odpowiednich ustawach.

Agencje nieruchomości praca zdalna – umowy

Kolejną rzeczą, którą można teraz sprawdzić to umowy na których na co dzień pracujemy. Najpierw można zobaczyć czy zwroty, które w nich się znajdują nie trafiły na listę zapisów abuzywnych. Niektóre ustalenia pomimo całkowitego uzasadnienia, oraz uczciwej intencji mogą być uznane przez administrację państwową jako niedozwolone i pomimo potocznie panującej swobody zawierania umów – nie powinno się ich stosować.

Praca zdalna agencji nieruchomości – wyroki

Inni czytali także: Agent nieruchomości zarobki – czy są naprawdę tak duże?

Następnie można poszukać sporów sądowych w których brały udział agencje nieruchomości. Bardzo często dotyczą one braku zapłaty za wykonaną usługę. Warto zapoznać się z uzasadnieniami takich wyroków. Często będziemy mieli poczucie, że były one krzywdzące. W części z nich cel umowy został wykonany a zlecający szukał na siłę pretekstu do niezapłacenia za to umówionej kwoty. Warto się na takie sytuacje zabezpieczyć i wprowadzić pewne uaktualnione zapisy do naszych umów.

Jeśli w danej agencji nieruchomości nie ma zwyczaju robienia tego na początku – to teraz jest czas na sprawdzenie dokumentacji nieruchomości.

Warto wiedzieć w jakim procesie są papiery. Może się okazać, że są braki bądź błędy, których właściciele nie są świadomi.

My jako agenci nieruchomości powinniśmy być tego świadomi.

Niektóre prostowania wymagają czasu zarówno w podejściu rzeczywistym jak i urzędowo liczonym.

Agencja nieruchomości praca zdalna – księgi wieczyste

Inni czytali także: Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

No i na sam koniec. W tym czasie możemy także sprawdzić księgi wieczyste ofert, którymi się opiekowaliśmy i zobaczyć czy nowymi właścicielami nie stały się osoby, które były przez nas obsługiwane. Działanie to dotyczy tych agencji, które pracują bądź pracowały na umowach otwartych. Praca w takiej formie korci niektóre osoby do niekonwencjonalnych działań. Tutaj może być sporo ciekawostek 🙂

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

YouTube

Dołącz do nas

Zapisz się na newsletter

Powiązane artykuly