Jakiego mieszkania szuka statystyczny student

Przyjęło się, że student nie przywiązuje dużej uwagi do mieszkania w którym mieszka. Czy słusznie?

Student jako stworzenie hulaszcze, głośne, żyjące w mieszkaniu wiecznie zawładniętym przez bałagan podtrzymywany przez przedłużające się nocne imprezy, istota nie mająca potrzeb i zadowalająca się byle czym, wrzód na ciele wspólnoty mieszkańców osiedla – taki obraz żaka, niemalże jego etos, przez ostatnie lata uległ zmianie, ewolucji, a może nawet pewnej rewolucji. Zmieniły się zatem również jego preferencje dotyczące wynajmu mieszkania i choć ciągle utożsamiamy studentów z grupą najemców nie mających wygórowanych oczekiwań, są one jednak bardzo wyraźne. Co może należeć do kwestii najważniejszych?

Wyraźną tendencją jest stawianie ceny ponad lokalizację, co wydaje się być oczywiste, nawet biorąc pod uwagę fakt częstego przemieszczania się między uczelnią, pracą a mieszkaniem. Dotarcie do najważniejszych uczelni w Warszawie nie stanowi większego problemu, nawet gdy punkt startowy znajduje się na peryferiach stolicy. Nie ukrywajmy, że rzadkim okazem studenta jest ten, którego życie jest ubogie w imprezy, te z kolei przeniosły się z miejsc zamieszkania na tereny miasta.

Student inaczej ocenia atuty lokalizacji niż osoby, które zakładają rodzinę

Większym więc zainteresowaniem mogą cieszyć się rejony, do których powrót z najpopularniejszych studenckich klubów nie będzie nadwyrężał percepcji i będzie możliwy nawet w późnych godzinach wieczornych lub nocnych. Stadna natura studenta sprawia, że często można spotkać go w gronie jemu podobnych, wynajmujących kilka pokoi w tym samym mieszkaniu. Kuchnia oraz łazienka wyposażone w praktyczne meble, pozwalające każdemu z nich znaleźć miejsce na najważniejsze przybory kuchenne, artykuły spożywcze oraz środki higieny osobistej także będą w cenie.

Teoretycznie wśród studentów poszukujących mieszkań płeć żeńska ma tutaj wyższe wymagania i oczekiwania od męskiej. Dotyczy to głównie wystroju mieszkania, bądź możliwości indywidualnego zaaranżowania nawet kosztem lokalizacji. Mężczyźni na tym etapie bardziej koncentrują się na praktyczności mieszkania, które służy często jeszcze do wspólnych spotkań z kolegami z grupy dla których od estetyki ważniejsza bywa bliskość do sklepu, autobusu czy możliwość grania w Xboxa do rana nie mając przy tym skarg od sąsiadów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Facebook

YouTube

Dołącz do nas

Zapisz się na newsletter

Powiązane artykuly