Kogo reprezentujesz? Agent Nieruchomości

Spis treści

W filmach o charakterze przestępczym – często można spotkać się ze zwrotem: „Dla kogo pracujesz” W naszym zawodzie pomimo podwyższonego poziomu legalności czynności podobne zwroty także się zdarzają.

W klasycznym pojęciu agent nieruchomości może pełnić kilka ról. Może być: reprezentantem, managerem, prawnikiem, poszukiwaczem itp. Wszystkie te umiejętności łączy fakt, że ktoś coś zleca a zasady gry ustala się na początku współpracy po czym dąży się do spełnienia umówionych oczekiwań. Bardzo ważne jest, aby osoba zlecająca powyższe działania – miała pewność, że agent nieruchomości w pierwszej kolejności koncentruje się na zadbaniu o jej interes w przeciwnym razie potrzeba skorzystania z usługi biura nieruchomości staje się marginalizowana.

Praca agenta nieruchomości to także niestety podobnie jak w przypadku lekarzy, adwokatów, ekonomistów – odmowa bądź przekazywanie złych wiadomości.

To najmniej wdzięczna część pracy, ale to właśnie m.in ta czynność odróżnia doświadczonych agentów od początkujących.

Kogo reprezentujesz?

Dlatego bardzo ważne jest jasne ustalenie kompetencji oraz odpowiedzialności. O ile można pobrać prowizję od obu stron transakcji o tyle reprezentowanie jednocześnie tych stron, które występują w jakimś sensie w przeciwwadze może już być przynajmniej nieeleganckie. Oczywiście zdarzają się czasami takie zlecenia, w których zlecający oczekuje jedynie wykonania czynności promocyjnych lub np sprawdzenia dokumentacji nieruchomości. Nie mniej najczęściej czynności związane z pośrednictwem związane są z kompleksową pracą i szeregiem składowych, które zazwyczaj są wymienione w umowie pośrednictwa.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

YouTube

Dołącz do nas

Zapisz się na newsletter

Powiązane artykuly