Nieruchomości Chorwacja – Proces kupna nieruchomości w Chorwacji

Spis treści

Nieruchomości Chorwacja – Proces kupna nieruchomości w Chorwacji

Kupno własnej nieruchomości to jedna z większych inwestycji finansowych w życiu. Ważne jest, aby wybrać zaufanego partnera i profesjonalnego doradcę w procesie zakupu. Obecnie trudno sobie wyobrazić zakup nieruchomości bez nadzoru autoryzowanego agenta nieruchomości. Agencja pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Jako GOESTE Nieruchomości posiadamy szeroką gamę ofert nieruchomości ze sprawdzonymi dokumentami oraz lokalnymi procedurami, a także opieką na miejscu w Chorwacji.

Znajdź odpowiednią nieruchomość w Chorwacji

Skontaktuj się z nami i przekaż wszystkie swoje kryteria wyszukiwania nieruchomości. Pomyśl o tym, co jest dla Ciebie ważne pod względem lokalizacji, układu, piętra i liczby potrzebnych sypialni. Nasz agent przygotuje dla Ciebie ofertę, umówi wizyty w nieruchomościach, dobrze zaplanuje czas oraz udzieli przydatnych porad i rekomendacji.

Oferta nieruchomości w Chorwacji

Zobacz naszą ofertę nieruchomości w Chorwacji

Powiedz nam czego szukasz! W Chorwacji także pojawiają się oferty offmarket, których się nie publikuje. Jeśli już trafiłeś na nieruchomość spełniającą Twoje kryteria, radzimy złożyć ofertę, którą z przyjemnością przedstawimy sprzedającemu w celu negocjacji zakupu nieruchomości dla Ciebie. Jeśli szukasz nieruchomości w ciepłych miesiącach – pamiętaj, że jest tutaj sporo poszukujących. Po uzgodnieniu ceny i wszelkich dodatkowych warunków oficjalnie rozpoczynamy proces zakupu. Pamiętaj! Rynek nieruchomości w Chorwacji jest dość dynamiczny. Szczególnie dotyczy to nieruchomości bezpośrednio nadmorskich. Bezpieczną praktyką jest zgłoszenie zapotrzebowania.

?c=29144&m=1529599&a=387161&r=&t=html - Nieruchomości Chorwacja - Proces kupna nieruchomości w Chorwacji

Umowa przedwstępna i główna umowa kupna nieruchomości w Chorwacji

Na podstawie uzgodnionej ceny kupna i innych warunków zawierana jest umowa przedwstępna lub umowa kupna nieruchomości, która określa nieruchomość, cenę, obowiązki oraz prawa kupującego i sprzedającego, gwarancje udzielone przez sprzedającego. Umowa przedwstępna jest konieczna, jeśli jakiekolwiek zobowiązania lub warunki poprzedzają zawarcie umowy kupna. Dzieje się tak najczęściej w przypadku nowej budowy czy mieszkania, gdy nieruchomość nie jest jeszcze ukończona. Należy poczekać na zakończenie prac, ostateczny przegląd budynku czy plan obróbki piętra w przypadku mieszkania. Przy podpisaniu umowy przedwstępnej wpłacana jest zaliczka, która jest jednocześnie częścią ceny zakupu i waha się od 10 do 20% ceny zakupu. Z umową kupna zostaje ustalony ostateczny zakup nieruchomości i cała zapłata. Umowa kupna musi zawierać wszystkie istotne elementy, aby kupujący mógł zostać wprowadzony jako nowy właściciel nieruchomości po podpisaniu i zapłaceniu całej ceny zakupu. Umowa kupna jest podpisywana i weryfikowana przez notariusza.

Podatek od przeniesienia własności nieruchomości w Chorwacji

Podatek od przeniesienia własności nieruchomości w Chorwacji wynosi 3% ceny zakupu. Notariusz przekazuje zweryfikowaną umowę kupna do właściwego organu podatkowego, który wyda nabywcy interpretację podatkową dotyczącą należnego podatku od sprzedaży nieruchomości. Jeżeli sprzedającym jest osoba prawna w systemie VAT, która użytkuje nieruchomość będącą przedmiotem zakupu krócej niż dwa lata, w takim przypadku kupujący nie zapłaci podatku od przeniesienia własności.

Zobacz naszą ofertę nieruchomości w Bułgarii

Przeniesienie własności w Chorwacji

Po zawarciu umowy kupna nieruchomości i zapłaceniu całej ceny kupna, tak aby kupujący stał się oficjalnym właścicielem nieruchomości, konieczne jest złożenie wniosku o przeniesienie prawa własności wraz z odpowiednimi uzupełnieniami do właściwego sądu powiatowego.

Przejęcie nieruchomości

O ile nie uzgodniono inaczej, kupujący przejmuje nieruchomość po zapłaceniu całej ceny zakupu. Nasz radca prawny towarzyszy przy przekazaniu nieruchomości i sporządza protokół przejęcia.

?c=19203&m=1880041&a=387161&r=&t=html - Nieruchomości Chorwacja - Proces kupna nieruchomości w Chorwacji

Transfer mediów – Protokół zdawczo-odbiorczy nieruchomości w Chorwacji

Po zakończeniu przekazania nieruchomości możemy przeprowadzić w imieniu kupującego przekazanie mediów i innych wydatków związanych z nieruchomością z danych sprzedającego na nazwisko kupującego.

Często Zadawane Pytania

Czy Polacy mogą kupować nieruchomości w Chorwacji?

– Cudzoziemcy z kraju Unii Europejskiej mogą kupować nieruchomości w Chorwacji bez ograniczeń z wyjątkiem gruntów rolnych. Obywatele innych krajów mogą kupować nieruchomości w Chorwacji tylko za zgodą Ministerstwa Sprawiedliwości i tylko ci, z którymi Republika Chorwacji podpisała umowę o wzajemności. Obcokrajowcy, którzy mają firmę założoną w Chorwacji, mogą w imieniu firmy kupować nieruchomości w Chorwacji bez ograniczeń.

Ile wynosi podatek od nieruchomości w Chorwacji i kto za to płaci?

– Podatek od sprzedaży nieruchomości w Chorwacji wynosi 3% ceny zakupu i kupujący jest zobowiązany do jego zapłaty.

Kiedy jestem zwolniony z płacenia podatku od sprzedaży nieruchomości?

– Jeśli kupujesz nieruchomość od osoby prawnej, która podlega podatkowi od towarów i usług (VAT), a od nieruchomości (od budynku i gruntu) został naliczony podatek VAT, nie ma obowiązku podatkowego po stronie kupującego.

Posiadając nieruchomość w Chorwacji jak mogę uzyskać miejsce do cumowania łodzi w porcie?

– Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, jak zdobyć miejsce do cumowania łodzi, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie Zarządu Portu Županijska lučka uprava – Zadar.

Co należy sprawdzić odnośnie nieruchomości?

– Są dwie rzeczy, które muszą być jasne. Po pierwsze: własność nieruchomości, a jeśli jest to nieruchomość zabudowana to legalność budynku. W przypadku gruntów, które włączamy do naszej oferty, zawsze staramy się uzyskać dokument „Informacje o lokalizacji” od właściciela, zanim go zareklamujemy. To dokument, który można otrzymać w Urzędzie Planowania Przestrzennego i Budownictwa. Pokazuje, w której strefie znajduje się nieruchomość, do czego służy, jakie plany przestrzenne dotyczą nieruchomości i gdzie można je obejrzeć.

W jakiej walucie można płacić za nieruchomości w Chorwacji? Czy mogę zapłacić za nieruchomość w EUR lub PLN?

– Aby dostosować się do zagranicznych kupujących, często w reklamach można spotkać ceny wyrażone w euro (EUR), ale zgodnie z prawem chorwackim podobnie jak w Polsce cena zakupu musi zostać zapłacona sprzedającemu lokalnej w tym przypadku w chorwackiej kunie (HRK). Z tego powodu umowy sprzedaży w Chorwacji, które w umowie mają cenę wyrażoną w euro, muszą zawierać artykuł stwierdzający, że zgodnie z prawem chorwackim ta kwota w euro powinna zostać zapłacona sprzedawcy w równowartości w chorwackiej kunie (HRK) na średni kurs walutowy CNB (Chorwackiego Banku Narodowego) w dniu wypłaty. Dotyczy to zarówno osób fizycznych, jak i firm.

Czy możemy pomóc w dodatkowych usługach związanych z zakupem, budową, remontem lub wyposażeniem nieruchomości w Chorwacji?

– Oczywiście! Ważne jest, aby przy zakupie nieruchomości mieć wiarygodnego partnera. Kupiłeś nieruchomość, której szukałeś? Chcesz ją ubezpieczyć? Umeblować ? Mamy dla Ciebie świetne oferty! Chcesz zbudować swoją wymarzoną nieruchomość? Pomożemy Ci we wszystkim, od planowania po budowę! I wiele więcej! W tym katalogu chcielibyśmy przedstawić Państwu pełną gamę usług, które możemy zaoferować we współpracy z naszymi partnerami biznesowymi. Jeśli usługa, której szukasz, nie jest wyraźnie wymieniona w tym katalogu, prosimy o kontakt z nami. Sytuacja związana z Covid zmusza każde czynności dodatkowe ustalać indywidualnie.

?c=14257&m=1781623&a=387161&r=&t=html - Nieruchomości Chorwacja - Proces kupna nieruchomości w Chorwacji

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

YouTube

Dołącz do nas

Zapisz się na newsletter

Powiązane artykuly