Praca w nieruchomościach – dla kogo? Czy każdy się do tego nadaje?

Praca w nieruchomościach często kojarzona jest z czymś ekskluzywnym, odpowiedzialnym a być może i twórczym.

I słusznie – często tak jest, bo w końcu reprezentując właściciela podczas sprzedaży willi w górach trzeba się podobnymi cechami wykazać.

Nieruchomości to jedno z najdroższych dóbr na ziemi, jednocześnie jedno z najbardziej pożądanych.

Szczególnie dotyczy to nieruchomości mieszkalnych. Prawie każdy ma z nas potrzebę mieszkania. Polacy mają dużą potrzebę posiadania wszystkiego (jesteśmy pod tym względem dość wysoko na tle państw europejskich) Pomimo, że mieszkania są bardzo dużym wydatkiem dla przeciętnego „Kowalskiego” to nawet kosztem kredytu spora grupa ludzi dąży do nabycia swojego M.

Wiedząc o tym osoba zajmująca się pośrednictwem w sprzedaży mieszkań musi starać się znaleźć złoty środek i skojarzyć poszukujących z mieszkaniem. Na pewno istotną cechą osobowości jest umiejętność kojarzenia oraz dopinania na ostatni guzik. Przydatna jest także cecha którą nabywa się wraz z doświadczeniem czyli tzw „nos do nieruchomości”. Nieruchomości to tak naprawdę ludzie i umiejętność nawiązywania kontaktów. Odważnym i pogodnym osobom może być zdecydowanie łatwiej w tej branży. Aktywny doradca ds nieruchomości najważniejsze czynności wykonuje zazwyczaj poza biurem także praca w nieruchomościach może utrudniać planowanie życia prywatnego, ale aktywne osoby powinny się czuć tutaj dobrze.

Praca w nieruchomościach to nie tylko mieszkania

Bardzo dużo jest rodzajów nieruchomości którymi zajmują się pośrednicy. Mieszkania to najistotniejsze dobro w tej dziedzinie. Występują tutaj też działki, domy, hale logistyczne, tereny pod żwirownie, lokale w galeriach handlowych, lasy.

Pamiętając, że przeprowadzenie transakcji to dość odpowiedzialna czynność należy to wykonywać w pierwszych miesiącach pod okiem doświadczonego pracownika najlepiej z licencją. Pomimo, że nad wszystkim czuwa Notariusz to warto wcześniej sprawdzić stan prawny nieruchomości, aby na ostatnią chwilę nie było niespodzianek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Facebook

YouTube

Dołącz do nas

Zapisz się na newsletter

Powiązane artykuly